Dzisiaj jest poniedziałek, 19 lutego 2018 godzina

A A A

Apostolat biblijny

DSC08595sIMG 5210sIMG 5216sIMG 5250sJako współpracownicy Chrystusa nieustannie szukamy natchnienia w Słowie Bożym. Czytając Pismo Święte, otwieramy się na działanie Ducha Świętego. On pomaga nam głębiej zrozumieć Słowo Boże, przyswoić je i nieść światu. Budzi i pogłębia w nas zamiłowanie do modlitwy. Każdy napotykany przez nas człowiek i współczesne wydarzenia pobudzają nas do dialogu z Panem oraz wiernej realizacji w misjonarskiej posłudze.

Nasze życie musimy kształtować w oparciu o wiarę. Stale wsłuchiwać się w głos Ducha Świętego, który przemawia do nas w Piśmie Świętym, w życiu wspólnoty i Kościoła, jak też w wydarzeniach współczesnych. Odpowiadamy mu naszą modlitwą i czynem (Konstytucje SVD).

W roku 1988 Kapituła Generalna Zgromadzenia Słowa Bożego uznała Apostolat Biblijny, jako jedną z priorytetowych płaszczyzn działalności misyjnej naszego Zgromadzenia.
Od tego czasu, we wszystkich Prowincjach Zgromadzenia, przeznacza się konkretne osoby oraz środki materialne, do efektywnego głoszenia Słowa Bożego wszędzie tam, gdzie Zgromadzenie Słowa Bożego prowadzi swoją działalność ewangelizacyjną.

Więcej na temat Apostolatu Biblijnego znajdziesz na stronie: www.bibliasvd.pl

Copyright © 2013 WCM Werbiści

Realizacja: ORTH Multimedia