Dzisiaj jest poniedziałek, 19 lutego 2018 godzina

A A A

Referat Powołań

10.09.201217-10sIMG 0715s IMG 0931sREKOLEKCJE POWOŁANIOWE

Wierzymy, że powołanie jest intymnym zaproszeniem Pana Boga skierowanym do człowieka - żeby je usłyszeć należy się wsłuchać w Jego głos. Dlatego w czasie tych dni prowadzi nas przede wszystkim modlitwa: Eucharystia, modlitwa adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz wspólny brewiarz. Elementy milczenia pozwalają wydobyć i usłyszeć Słowo, które Bóg kieruje do każdego serca.
Rekolekcje powołaniowe to również czas wspólnego spotkania, wzajemnej wymiany doświadczeń. Często uczestnicy podkreślają, że tutaj nie trzeba "owijać w bawełnę", dobierać słów. Można mówić prosto z mostu o powołaniu, o swoich poszukiwaniach, wątpliwościach. Ta wspólnota doświadczeń umacnia i pokazuje, że nie jest się odosobnionym w swoich zmaganiach.
Można również dowiedzieć się na czym polega i co zawiera w sobie duchowość dominikańska oraz zadać długo noszone i rozważane pytania. Jest też miejsce na konferencje i indywidualną
rozmowę z duszpasterzem powołań.
W zależności od pory roku i miejsca, w którym jesteśmy, staramy się również odpocząć; jest więc trochę wolnego czasu oraz możliwość pieszej wycieczki.
Czas modlitwy, wspólnych spotkań i rozmów często obiektywizuje dotychczasowe patrzenie na powołanie, rzuca nowe światło, pomaga przyjąć kierunek.

 

WEEKENDOWE DNI SKUPIENIA

Odbywają się one w Chludowie w naszym Domu Misyjnym Nowicjatu. Tych, którzy myślą o pójściu misjonarzy zapraszamy do włączenia się w plan dnia nowicjatu. W tym czasie mieszka się z naszymi najmłodszymi współbraćmi i uczestniczy się we wszystkich zajęciach nowicjuszy. Przewidziana jest również rozmowa z  duszpasterzem powołań.

 

INDYWIDUALNY POBYT W KLASZTORZE

Do naszego Domu Misyjnego w Chludowie można  przyjechać na podobnych zasadach jak na dni skupienia. Terminy jednak mogą być indywidualnie ustalane z duszpasterzem powołań.

 WARUNKI INDYWIDUALNEGO POBYTU W DOMU MISYJNYM:

- przynajmniej 17 lat

- napisać krótko i przysłać "coś o sobie" (podstawowe informacje, swoje poszukiwania powołania, wspólnoty do których się należy, itp.)

- koszt: można złożyć dowolną ofiarę na dom misyjny

- oprócz rzeczy osobistych, trzeba wziąć ze sobą Pismo św., różaniec oraz coś do notowania

 

MISYJNE REKOLEKCJE - Młodzież męska od 15 roku życia

 

Miejsce:

 

6 - 9 lipca 2016: Nowicjat, ul. Kościelna 15, 62-001 CHLUDOWO k. Poznania  

8 - 11 sierpnia 2016 2016:  Wyższe Seminarium Misyjne, Kolonia 19, 14-520 PIENIĘŻNO

     

 

Ogólne Informacje:

Pobyt w naszych Domach Misyjnych to znakomita okazja do odkrywania swojego powołania zakonnego, jak i do życia w małżeństwie. Stałymi punktami każdego dnia będzie Eucharystia, wspólna modlitwa, konferencja oraz adoracja. Nie zabraknie również czasu na spotkania misyjne oraz okazji do indywidualnej rozmowy z kapłanem. Czas wolny poświęcimy na zajęcia sportowe.

 

Dla Kogo:

Dla młodzieży męskiej od roku życia 15

 

Zgłoszenia: na tydzień przed rozpoczynającym się terminem. Proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie:

 

Zjazd: godziny popołudniowe w dniu rozpoczęcia wydarzenia. Zakończenie ostatniego dnia obiadem.

 

Koszt udziału: dobrowolna ofiara składana po przyjeździe.

 

Co zabrać:

Aktualną legitymację szkolną lub studencką, Biblię, różaniec, notatnik, śpiwór, ręcznik, przybory toaletowe, obuwie sportowe, wygodne buty do wędrówek, ubranie na słońce, deszcz, czapkę na słońce, mały plecak oraz dużo dobrego humoru.

 

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:

 

Referat Powołaniowy Księży Werbistów

Ul. Kościelna 15, 62 – 001 CHLUDOWO                                            

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 723 433 867          

             

 

  

 

 

Copyright © 2013 WCM Werbiści

Realizacja: ORTH Multimedia